Inwestowanie i spekulowanie na kursie kryptowalut

Chcesz już teraz zacząć spekulować na kursie kryptowalut?
Załóż więc rachunek u poważnego i licencjonowanego brokera, który oferuje tego typu aktywa i wygodne funkcje.

Handluj kryptowalutami!
80,5% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Inwestowanie i spekulowanie na kursie kryptowalut

Kurs wymiany glównych kryptowalut

Po tym jak wartość Bitcoina – pierwszej kryptowaluty, która powstała kilka lat temu – znacznie wzrosła, osoby prywatne poszukujące rentownych aktywów, w które można zainwestować, są coraz bardziej zainteresowane tymi wirtualnymi walutami, które stopniowo wkraczają na rynek. To prawda, że ten nowy sposób płacenia za towary i usługi w Internecie jest atrakcyjny zarówno dla użytkowników, jak i początkujących spekulantów, którzy postrzegają go jako instrument pierwszego wyboru dla inwestycji krótko-, średnio- i długoterminowych. Jak należy inwestować i obracać kryptowalutami online i co musisz wiedzieć o tym instrumencie zanim zaczniesz spekulować? Przedstawimy to tutaj udzielając wyjaśnień i praktycznych rad.

 

Przypomnienie pojęcia kryptowaluty: Czym tak naprawdę są wirtualne waluty?

Kryptowalutą nazywamy waluty kryptograficzne, ale także sam system, który umożliwia korzystanie z tej metody płatności na zasadzie peer-to-peer.

W skrócie można powiedzieć, że kryptowaluty są walutami wirtualnymi i zdematerializowanymi, które nie posiadają fizycznego nośnika. Kryptowaluty nie posiadają zatem monet ani banknotów umożliwiających ich fizyczną i materialną wymianę. Waluty te nie mogą być używane w tradycyjnych metodach płatności bankowych, takich jak czeki bankowe lub karty kredytowe.

Kryptowaluty są więc alternatywą dla tradycyjnych walut. Ze względu na ich całkowitą niezależność od tradycyjnego systemu monetarnego, nie są one również prawnym środkiem płatniczym w żadnym kraju na świecie. Ta niezależność dotyczy również złota i innych walut, ponieważ ich kurs nie jest indeksowany kursem żadnego innego instrumentu. Wreszcie, nie ulega wątpliwości, że kryptowaluty są również całkowicie niezależne od jakiegokolwiek centralnego organu zarządzania.

Nie oznacza to jednak, że kryptowaluty są uważane za waluty obarczone ryzykiem, ponieważ, wręcz przeciwnie, oferują one niezaprzeczalne korzyści w zakresie bezpieczeństwa i przejrzystości. System kryptograficzny stosowany do transakcji przy użyciu kryptowalut umożliwia zabezpieczenie tych transakcji poprzez ich systematyczną weryfikację i rejestrację w domenie publicznej. Dzięki temu użytkownicy kryptowalut mają gwarancję pełnej poufności i prawdziwej autentyczności. Technologia wykorzystywana do szyfrowania tych transakcji nazywa się „blockchain”.

 

Jak handlować online kontraktami CFD na kryptowaluty?

Jak wspomniano powyżej, budowanie portfela kryptowalut w celu wykorzystania ewentualnego skoku kursu tego instrumentu nie jest obecnie idealnym rozwiązaniem i ma wiele wad.

Na szczęście istnieje inne rozwiązanie – kontrakty CFD – kontrakty na różnice kursowe, oferowane przez brokerów internetowych. Kontrakty te pozwalają na inwestowanie w najpopularniejsze kryptowaluty bez konieczności rzeczywistego ich posiadania, zarządzając nimi całkowicie online. Poniżej przedstawiamy kroki, które należy wykonać, aby rozpocząć inwestowanie online w kryptowaluty:

Po pierwsze, musisz założyć już rachunek inwestycyjny online u autoryzowanego brokera, zgodnie z naszymi wskazówkami na stronie. Nie ma potrzeby posiadania portfela kryptowalut, ponieważ wpłata kapitałowa zostanie początkowo dokonana w wybranej przez Ciebie walucie.

Następnie radzimy poświęcić trochę czasu na staranne przeprowadzenie analiz z uwzględnieniem wskaźników technicznych i wiadomości z tych rynków oraz przy użyciu narzędzi udostępnionych przez wybraną platformę transakcyjną. Będziesz mógł wtedy stworzyć prawdziwą strategię inwestycji w kryptowaluty, zgodnie z wynikami uzyskanymi podczas analiz i prognozami dotyczącymi zmian ich kursu.

Opierając się na swojej strategii złożysz zlecenie kupna lub sprzedaży, wybierając wielkość swojej pozycji i składając zlecenia zamknięcia po wysokich i niskich cenach, które uznasz za właściwe. Możesz oczywiście zamknąć swoje pozycje ręcznie, klikając odpowiedni przycisk, z uwagi na fakt, że cena Twojej kryptowaluty wzrosła do ustalonego przez Ciebie poziomu, albo w celu zmniejszenia strat w przypadku, gdy jej cena zmienia się w kierunku przeciwnym do tego, na który postawiłeś.

Na internetowych platformach transakcyjnych tych brokerów znajdziesz wiele narzędzi analitycznych, które pomogą Ci zarządzać pozycjami i wychwycić potencjalne możliwości inwestycyjne, ale również ograniczyć ryzyko utraty zbyt dużej części kapitału. Bez względu na to, w jaką kryptowalutę zainwestujesz, Twoje konto inwestycyjne zostanie zasilone w wybranej przez Ciebie walucie.