Analiza nr 1

Pierwszymi danymi, które należy przeanalizować przed zajęciem pozycji na kursie akcji Nio, jest niewątpliwie kondycja ekonomiczna sektora motoryzacyjnego. Im bardziej wzrośnie liczba zamówień i sprzedaży nowych pojazdów, tym bardziej spółka Nio będzie miała szansę na zwiększenie swoich przychodów, i na odwrót.

Analiza nr 2

Należy również bacznie obserwować inwestycje grupy w badania i rozwój. Pojazdy opracowane przez Nio są pojazdami innowacyjnymi, podłączonymi do sieci i ekologicznymi. Wypuszczenie lub ogłoszenie wypuszczenia nowych pojazdów są dobrym wskaźnikiem wzrostu jej działalności i ceny akcji.

Analiza nr 3

Konkurencja w segmencie innowacyjnych pojazdów ma również bezpośredni wpływ na możliwość wahań kursu akcji Nio. Należy zatem monitorować cały ten sektor oraz innowacje innych producentów samochodów działających w podobnych segmentach.

Analiza nr 4

Grupa Nio przekazuje również regularnie informacje o swoich strategiach wzrostu i rozwoju. Zalecamy dokładne monitorowanie tych ogłoszeń, jak również prognoz analityków specjalizujących się w tym sektorze.

Analiza nr 5

Podobnie należy regularnie sprawdzać wyniki finansowe tej spółki. Chodzi oczywiście o roczny bilans zawierający obrót i zysk netto oraz wyniki kwartalne i półroczne. Dobrym wskaźnikiem może być księga zamówień informująca o przyszłych dostawach, a tym samym przyszłych przychodach tej firmy.

Analiza nr 6

Ponadto należy również sprawdzać przepisy prawne dotyczące eksportu pojazdów oraz zgodność z normami mającymi zastosowanie w potencjalnych krajach importujących.

--- Reklama ---
Handluj akcjami NIO!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.

Ogólna prezentacja spółki Nio:

Zachęcamy do poznania informacji na temat spółki Nio i jej cech szczególnych. Gruntowna wiedza o tej grupie, a w szczególności jej działalności, produktach i usługach, jest rzeczywiście niezbędna, jeśli chce się lepiej zrozumieć jej środowisko gospodarcze, wyzwania i zagrożenia, którym może stawiać czoła w przyszłości. Przedstawiamy więc konkretne informacje na ten temat.

Grupa Nio jest chińską firmą specjalizującą się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży inteligentnych i połączonych z siecią pojazdów elektrycznych. Firma specjalizuje się w produkcji pojazdów elektrycznych samojezdnych, zintegrowanych z technologiami nowej generacji i sztuczną inteligencją.

Wśród flagowych modeli tej firmy i marki jest przede wszystkim ES8, elektryczny sportowy pojazd użytkowy SUV wykonany ze stopu aluminium, który posiada siedem siedzeń. Jest on wyposażony m.in. w elektroniczny układ napędowy zdolny do przyspieszenia od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,4 sekundy przy zasięgu 355 km i maksymalnym zasięgu 500 km na jednym ładowaniu.

Nie jest to jednak jedyna działalność tej chińskiej grupy, która zajmuje się również dostarczaniem rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów, w tym np. usług Power Home, Power Swap, Power Mobile i Power Express. Pozostałe usługi oferowane przez Nio obejmują ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenia od uszkodzeń pojazdów mechanicznych za pośrednictwem ubezpieczycieli i partnerów, usługi naprawy i bieżącej konserwacji, pojazdy zastępcze w przypadku długo trwających napraw i przeglądów oraz ubezpieczenia drogowe.

 

Poznaj konkurencję akcji grupy Nio:

Przyjrzyjmy się teraz otoczeniu konkurencyjnemu grupy Nio. Biorąc pod uwagę, że firma Nio stara się pozycjonować na światowym rynku pojazdów elektrycznych, należy uważnie obserwować innych producentów samochodów, którzy wyróżniają się w tym segmencie. Oto oni:

 

Sojusze strategiczne zawarte przez grupę Nio:

Przedstawimy dwa partnerstwa zawarte niedawno przez grupę Nio. Istotnie ważne jest zrozumienie znaczenia tego rodzaju sojuszy zarówno dla wzrostu i rozwoju firmy Nio, jak i dla prawdopodobnego wzrostu kursu jej akcji na giełdzie.

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy firma Nio została utworzona?

Firma Nio jest stosunkowo młoda, ponieważ została utworzona w 2014 roku. Została założona przez Williama Li, prezesa Bitauto i NextEV. Firma szybko wyspecjalizowała się w budowie pojazdów elektrycznych wprowadzając na rynek pierwszy model – Nio EP9, który jest elektrycznym supersamochodem o mocy 1341 koni mechanicznych. Firma ma zatem krótką historię, co oznacza, że inwestor może uwzględnić tylko kilka lat działalności.

Jakie firmy zainwestowały w spółkę Nio?

Wiele firm postawiło na sukces Nio i kupiło udziały w tej spółce. Były to między innymi Tencent, Temaesk, Baidu, Sequoia, Lenovo i TPG, które zainwestowały w jej akcje tuż po wprowadzeniu na rynek pierwszego modelu pojazdu elektrycznego. Następnie w 2018 roku brytyjska firma inwestycyjna Baillie Gifford kupiła ponad 11% akcji tej grupy.

Jakie modele pojazdów grupa Nio wprowadziła już na rynek?

Po wprowadzeniu na rynek pierwszego modelu – Nio EP9, wkrótce po jego powstaniu, spółka Nio wprowadziła na rynek kilka innych modeli i serii. W 2017 roku firma wprowadziła na rynek swój pierwszy model seryjny, ES8, który jest w 100% elektrycznym SUV-em. Rok później, w 2018 roku, grupa Nio zaprezentowała na rynku swój drugi model – ES6, który jest również SUV-em, ale tym razem kompaktowym i nadal elektrycznym, o długości 4,85 m.

--- Reklama ---
Handluj akcjami NIO!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.