NETFLIX

Kurs akcji Netflix - analiza ceny na giełdzie

--- Ogłoszenie ---
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.
 
Wykres dostarczony przez TradingView

Z pewnością słyszałeś już o spółce Netflix, amerykańskiej firmie, która niedawno podbiła rynek europejski. W tym celu polecamy przeczytać tutaj charakterystykę akcji Netflixa, jej kurs na żywo oraz kilka przydatnych informacji.

Elementy, które mogą mieć wpływ na kurs tego aktywa:

Analiza nr 1

Jeśli chodzi o możliwości Grupy Netflix w najbliższych latach, należy oczywiście wspomnieć przede wszystkim o ogromnym rynku wideo na żądanie, przy stale rosnącej konsumpcji wideo online.

Analiza nr 2

Netflix mógłby również skorzystać z rozwoju swoich usług na rynku chińskim. Jednak w tym celu grupa musi przede wszystkim zmierzyć się z pewnymi trudnościami związanymi z licencją, zwłaszcza poprzez utworzenie spółki joint venture, która pozwoli jej utrzymać 500 milionów chińskich użytkowników, którzy obecnie korzystają z tej usługi w kraju.

Analiza nr 3

Netflix może również wykorzystać prąd rozwoju technologii i zawartości VR i 4K UHD, żeby dostarczać swoim użytkownikom coraz więcej nowych usług.

Analiza nr 4

Oczywiście, aby osiągnąć te cele rozwoju, Netflix musi również radzić sobie z pewnymi zagrożeniami i ograniczeniami, w tym ze znaczącą konkurencją, która oferuje coraz bardziej zróżnicowane treści i różne sposoby ich oglądania, taką jak Amazon Prime czy Hulu Plus.

Analiza nr 5

Piractwo szacuje się na ponad 5,4 miliarda pobrań treści multimedialnych rocznie. Netflix, podobnie jak jego konkurenci, upatruje zagrożenie dla swojego modelu biznesowego w nowych nielegalnych metodach pobierania plików. Może to nawet stanowić dla Netflixa problem w kontekście przyszłego finansowania oferowanej zawartości.

--- Ogłoszenie ---
Handluj akcjami Netflixa!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Handel CFD z Plus500

Ogólna prezentacja spółki Netflix

Grupa Netflix jest amerykańską grupą specjalizującą się w serwisie wideo na żądanie. Oferuje usługę odtwarzania strumieniowego online filmów i seriali w zamian za miesięczny abonament. Grupa ta rozwinęła również działalność w zakresie wysyłkowej wypożyczalni płyt DVD.

Mimo że Netflix generuje ponad 70% swoich obrotów w Stanach Zjednoczonych, zdobył popularność również na wielu innych rynkach na całym świecie, w tym na rynku europejskim.

Kurs akcji Netflix - analiza ceny na giełdzie
--- Ogłoszenie ---
Handluj akcjami Netflixa!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Handel CFD z Plus500

Konkurencję

Netflix jest do dziś jednym z liderów w sektorze VOD na świecie. Jednak jego dominująca pozycja jest obecnie zagrożona przez kilku poważnych konkurentów, których warto dobrze poznać, jeśli chcesz handlować na tej akcji online. Oto kilku najbardziej niebezpiecznych konkurentów Netflixa w tym popularnym segmencie.

Amazon 

jest bez wątpienia największym konkurentem Netflixa od czasu wprowadzenia usługi VOD oferującej ponad 40.000 filmów i seriali pod nazwą Instant Video w Stanach Zjednoczonych. Ma już 10 milionów abonentów i może szybko dotrzeć do reszty świata.

Hulu Plus

pracuje na tym samym schemacie co Netflix. Dostępny jest tylko w kilku krajach, ma taką samą cenę jak Netflix i posiada duży katalog filmów.

Google 

jest również potencjalnym konkurentem Netflixa, który wprowadził na rynek Chromecast, urządzenie do synchronizacji operacji internetowych na odbiornikach telewizyjnych.

Canal Play spółki Canal +

należący do grupy Bolloré, jest głównym konkurentem Netflixa we Francji. Nieco droższy od konkurenta, oferuje ponad 1500 filmów i 6000 odcinków seriali w trochę wyższej cenie.


Sojusze strategiczne

W 2016 r. Netflix podpisał umowę partnerstwa z Disney, Lucas Film, Marvel i Pixar w celu nabycia na wyłączność praw do nadawania najnowszych filmów i seriali tych znanych producentów branży filmowej.

Altice i SFR

W 2017 r. Netflix podpisał umowę partnerstwa z Altice i SFR w celu objęcia Francji, Portugalii, Izraela i Republiki Dominikany boksem SFR.

Google

Netflix współpracuje obecnie również z Google nad utworzeniem kasku wirtualnej rzeczywistości, DayDream, który będzie mógł być używany podczas oglądania treści Netflix.

--- Ogłoszenie ---
Handluj akcjami Netflixa!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Handel CFD z Plus500
Korzyści i mocne strony akcji Netflix jako instrumentu giełdowego

Przed rozpoczęciem inwestowania w akcje Netflix należy zapoznać się z mocnymi stronami tej spółki, a tym samym z potencjałem wzrostu jej akcji. Oto podsumowanie mocnych stron grupy w najbliższych latach.

Po pierwsze, grupa Netflix oferuje usługi po dość przystępnych cenach, które umożliwiają dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Platforma wideo na żądanie oferuje najtańsze abonamenty za mniej niż 10 euro, a premium za kilkanaście euro.

Ponadto zaletą Netflix jest to, że oferuje bardzo szeroki kontent, w tym wiele nowych seriali, które odniosły sukces i wychodzą co roku, takich jak Marvel, Dom z Papieru, Sense 8, czy Stranger Things, które cieszą się bardzo dużą popularnością i optymalnym przekazem. W celu zagwarantowania coraz większej ilości wysokiej jakości treści, Netflix nawiązał liczne i różnorodne partnerstwa strategiczne, w szczególności ze studiami filmowymi Disney, Lucasfilm i Pixar. Oryginalna treść Netflixa jest prawdziwym atutem tej platformy na tle konkurencji. W przeszłości i całkiem niedawno niektóre oryginalne treści samodzielnie zwiększyły liczbę abonentów grupy dzięki ich wielkiemu sukcesowi.

Warto zauważyć, że Grupa Netflix wdrożyła wszystkie niezbędne narzędzia technologiczne, aby przewidywać potrzeby i pragnienia odbiorców i tym samym odkrywać przed konkurentami treści, które mogą odnieść sukces. Strategia ta polega przede wszystkim na umieszczeniu w Internecie pewnych algorytmów, które automatycznie badają nawyki konsumpcyjne abonentów, umożliwiając platformie oferowanie im filmów i seriali odpowiadających ich preferencjom.

Z biegiem czasu Netflix stał się także prawdziwą marką cieszącą się bardzo dużą popularnością. Rzeczywiście Netflix stał się jedyną marką dla treści przesyłanych strumieniowo online i od 2007 r., w ciągu niespełna 10 lat, cena jego akcji wzrosła o ponad 6,000%.

Ostatnim dużym atutem tej firmy jest bardzo duża międzynarodowa baza klientów platformy Netflix. Grupa oferuje swoje treści w ponad 190 różnych krajach i ma ponad 100 milionów abonentów na całym świecie. Dzięki temu wyczynowi Netflix ma zatem bardzo silną pozycję negocjacyjną ze studiami filmowymi, co pozwala mu na łatwe pozyskiwanie praw do niektórych bardzo obiecujących, oryginalnych treści.

Wady i słabe strony akcji Netflix jako instrumentu giełdowego

Oczywiście grupa Netflix ma dla inwestorów nie tylko zalety i należy zachować ostrożność przed rozpoczęciem handlu tym papierem wartościowym na giełdzie, poznając słabości grupy Netflix i czynniki, które mogą mieć wpływ na jej rentowność.

Oczywiście pierwszą wadą firmy jest coraz silniejsza konkurencja na całym świecie, a zwłaszcza w Europie, ponieważ amerykański gigant już teraz napotyka trudności z pozycjonowaniem się na tym rynku. Netflix jest bowiem wciąż w powijakach w krajach europejskich, które nie są przyzwyczajone do tego typu konsumpcji w Internecie i musi jeszcze wypracować swoją reputację, przyzwyczajając tych konsumentów do nowego sposobu oglądania płatnych treści.

Kolejną przeszkodą w rozwoju firmy Netflix jest koszt oryginalnych treści oferowanych przez platformę. Chociaż treściom tym Netflix zawdzięcza dobrą renomę, a więc stanowią jedną z jego zalet, koszty niezbędne do ich pozyskania są coraz wyższe. Tylko w 2017 r. Netflix zainwestował ponad 2,5 mld dolarów w zabezpieczenie oryginalnych tytułów, co jest wydatkiem trudnym do odzyskania, gdy treść nie odnosi oczekiwanego do sukcesu.

Należy również zauważyć, że nie istnieją żadne prawa do oryginalnej zawartości platformy. W przeciwieństwie do tradycyjnych studiów telewizyjnych, grupa Netflix nie jest bezpośrednim właścicielem większości wyświetlanych pozycji. Netflix posiada prawa do nadawanych przez siebie treści na okres jednego roku, bez gwarancji, że te oryginalne treści nie będą następnie oferowane na innych konkurencyjnych platformach.

Ponadto grupa Netflix straciła ostatnio na popularności po zakwalifikowaniu jej do klasy D pod względem świadomości ekologicznej. Z tego powodu Netflix wywołał silne reakcje ze strony obrońców ochrony środowiska i zrobił sobie antyreklamę. Należy bowiem zauważyć, że główni konkurenci Netflixa, tacy jak Amazon i Facebook, wykorzystują do świadczenia usług ponad 40% energii odnawialnej.

Podane tu informacje mają jedynie charakter orientacyjny i nie mogą być wykorzystywane bez przeprowadzenia dokładnej analizy fundamentalnej tego papieru wartościowego, uwzględniającej w szczególności dane zewnętrzne, przyszłe publikacje i wszelkie aktualności fundamentalne, które mogą zmienić te mocne i słabe strony lub uczynić je bardziej lub mniej uciążliwymi. Przedmiotowe informacje nie stanowią w żadnym wypadku rekomendacji do celów przeprowadzania transakcji.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są ważne liczby dotyczące akcji Netflix?

Istnieją bardzo wymowne dane dotyczące grupy Netflix i jej akcji na giełdzie. Przedstawiamy dane liczbowe, które powinieneś znać zanim otworzysz pozycję na tej akcji:

  • 1997 r.: Rok utworzenia Netflix.
  • 2002 r.: Netflix przeprowadził w tym roku IPO, czyli wszedł na giełdę.
  • 23: To liczba, o którą cena akcji Netflixa została pomnożona od czasu wejścia na giełdę.
  • 167 milionów: Liczba abonentów zarejestrowanych obecnie na platformie Netflix.
  • 20,16 miliardów: Obrót w dolarach osiągnięty przez Netflix w 2019 roku.

Kiedy najlepiej kupić akcje Netflix?

Akcje Netflix można kupić w dowolnym momencie, ale zalecamy, aby przed zajęciem długoterminowej pozycji ocenić siłę i wiarygodność obecnego trendu poprzez analizę techniczną i fundamentalną. W przypadku strategii krótkoterminowej, radzimy poczekać na początek technicznego sygnału wzrostu lub publikację ważnych danych, które sprzyjają wzrostowi kursu tego papieru wartościowego.

Kim są konkurenci Netflixa w 2020 roku?

W 2020 roku gwałtownie wzrosła liczba platform oferujących strumieniowe transmisje wideo. Grupa Netflix ma więc kilku konkurentów w swoim sektorze działalności, wśród których nadal jest liderem. Jej konkurentami są platformy OCS, Canal+ Séries, Amazon Prime Video, Disney+ i HBO Max.

--- Ogłoszenie ---
Handluj akcjami Netflixa!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Handel CFD z Plus500