Kurs akcji Colgate-Palmolive - analiza ceny na gieldzie

Analiza nr 1

Popularność marki na całym świecie jest ważnym czynnikiem – z tego powodu uwzględnimy rankingi marek sporządzane przez różne stowarzyszenia konsumenckie.

Analiza nr 2

Oczywiście należy monitorować wprowadzenie na rynek nowych produktów i innowacji przez Colgate oraz różne inwestycje w badania i rozwój.

Analiza nr 3

Przy określaniu możliwości wzrostu akcji warto również uwzględnić strategię pozycjonowania Colgate na rynkach wschodzących.

Analiza nr 4

Uwzględnić należy oczywiście również coraz ostrzejszą konkurencję ze strony innych dużych grup w tym sektorze.

Analiza nr 5

Ponadto koszt surowców i dostaw grupy może mieć wpływ na jej rentowność.

--- Reklama ---
Handluj akcjami Colgate-Palmolive!
76.4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.
Wśród akcji, którymi można handlować online za pośrednictwem CFD, mamy akcję Colgate-Palmolive, która jest szczególnie interesującą akcją giełdy amerykańskiej. W niniejszym artykule przekażemy wszystkie wskazówki do przeprowadzenia skutecznej analizy jej kursu w celu wdrożenia skutecznych strategii spekulowania na tej akcji. Dowiesz się między innymi, jakie dokładnie firma podejmuje działania i jakie są jej główne produkty, kim są jej najwięksi konkurenci na rynku oraz jakie główne partnerstwa spółka nawiązała. Przedstawimy również bardziej szczegółowo analizę fundamentalną tego papieru wartościowego wskazując elementy, które należy monitorować ze względu na ich ewentualny wpływ na kurs akcji.  

 

Prezentacja ogólna spółki Colgate-Palmolive:

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat spółki Colgate-Palmolive, prezentacją tej grupy oraz i jej głównymi źródłami przychodów. Pozwoli to lepiej zrozumieć jej sektor działalności i różne segmenty, w których się pozycjonuje.

Grupa Colgate-Palmolive jest amerykańską firmą specjalizującą się w produktach konsumenckich, a dokładniej mówiąc, jest jednym z liderów produkcji i sprzedaży produktów higienicznych i środków czystości na świecie. Warto wspomnieć, że firma na w swojej ofercie również karmę dla zwierząt domowych.

Aby lepiej zrozumieć sektory działalności tego przedsiębiorstwa, można je podzielić na dwie główne kategorie pod względem generowanych obrotów, a mianowicie:

Jeśli chodzi o podział geograficzny obrotów grupy Colgate-Palmolive, grupa osiąga 26% obrotów w Ameryce Północnej, 27,4% w Ameryce Łacińskiej, 18,6% w regionie Azji i Pacyfiku, 18,6% w Europie i 7,4% w Afryce i Eurazji.

 

Poznaj konkurencję akcji Colgate-Palmolive:

Przejdźmy teraz do analizy sektorowej Colgate-Palmolive. Niezbędna jest bowiem dobra znajomość innych przedsiębiorstw, mających podobny przedmiot działalności, ze względu na ich prawdopodobny wpływ na inne papiery wartościowe. Obecnie głównymi konkurentami Colgate-Palmolive są:

 

Sojusze strategiczne zawarte przez grupę Colgate-Palmolive:

W przeszłości grupa Colgate-Palmolive często współpracowała z innymi firmami w celu maksymalizacji przychodów i wzrostu. Partnerstwa takie są interesujące, ponieważ można je wykorzystać jako moment wejścia na rynek w celu zainwestowania w jej akcje. Oto kilka przykładów sojuszy strategicznych Colgate:

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy miała miejsce fuzja Colgate i Palmolive?

W 1926 roku, po połączeniu Palmolive z firmą produkującą mydła Peet Brothers, narodziła się grupa, którą znamy dzisiaj, a która wówczas nazywała się Palmolive Peet. W 1928 roku firma ta połączyła się z Colgate i dała początek Colgate Palmolive Peet, która stała się Colgate-Palmolive w 1953 roku po oddzieleniu się od Peet. W międzyczasie, w 1930 roku, Colgate Palmolive była pierwszą firmą notowaną na nowojorskiej giełdzie.

Jakie marki posiada Colgate?

Colgate Palmolive posiada kilka marek: Colgate, Elmex i Meridol w zakresie produktów do higieny jamy ustnej, Palmolive, Sanex i Tahiti w zakresie produktów do higieny osobistej, Palmolive, La Croix, Paic, Soupline, Soft i Gentle i Ajax w zakresie środków czystości gospodarstwa domowego oraz markę Hills, pod którą sprzedawana jest karma dla zwierząt domowych.

Gdzie można sprawdzić dane finansowe grupy Colgate-Palmolive?

Grupa-Colgate Palmolive umożliwia inwestorom przeglądanie różnych bilansów i najważniejszych komunikatów firmy bezpośrednio online na swojej oficjalnej stronie internetowej. Mimo że dział ten jest napisany wyłącznie w języku angielskim, jest wyjątkowo obszerny i zawiera wszystkie wyniki grupy oraz wszystkie jej najważniejsze komunikaty prasowe.

--- Reklama ---
Handluj akcjami Colgate-Palmolive!
76.4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.