CISCO

Kurs akcji Cisco - analiza ceny na gieldzie

--- Reklama ---
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.
 
Wykres dostarczony przez TradingView

Dzięki prawdziwej rewolucji związanej z korzystaniem z Internetu powstało wiele firm, których działalność związana jest z komunikacją w sieci, a niektóre z nich są już nawet notowane na giełdzie. Tak jest w przypadku akcji Cisco, którą przedstawimy tutaj szczegółowo prezentując analizę historyczną jej kursu i wyjaśnienia jej dokładnej działalności.  

Analiza nr 1

Zawarcie partnerstwa strategicznego lub przejęcia innych spółek przez Cisco mają oczywiście znaczny wpływ na kurs jej akcji, ponieważ akcje te są bardzo popularne wśród inwestorów.

Analiza nr 2

Należy również ściśle monitorować rozwój infrastruktury inteligentnych sieci, który w perspektywie długoterminowej może przynieść Cisco korzyści zwiększając globalny popyt.

Analiza nr 3

Należy także śledzić zmiany w korzystaniu z technologii Wifi i telefonii komórkowej, które otworzą przed Cisco nowe możliwości.

Analiza nr 4

Jeśli chodzi o słabe strony, konieczne jest śledzenie coraz lepszego rozwoju serwerów w chmurze, które zmniejszają sprzedaż i marże zysku firmy Cisco.

Analiza nr 5

Konkurencja jest oczywiście kolejnym ważnym czynnikiem w analizie fundamentalnej akcji Cisco. Należy wziąć pod uwagę głównych konkurentów grupy wśród liderów rynku, ale także konkurentów open source. Analizując konkurencję warto pochylić się nad rozwojem nowych produktów i zmianami udziałów w rynku tych głównych graczy.

--- Reklama ---
Handluj akcjami Cisco!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.

Ogólna prezentacja spółki Cisco:

Grupa Cisco System Group jest obecnie światowym liderem w zakresie projektowania, rozwoju i sprzedaży urządzeń sieciowych do korzystania z Internetu. Dokładniej rzecz biorąc, firma ta osiąga ponad 30% obrotów z działalności w zakresie tworzenia systemów i programów technologicznych oraz przełączników, oraz prawie 23% obrotów z usług wsparcia, projektowania i wykonywania sieci.

Cisco rozszerza swój rynek głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale działa również w Europie i na Bliskim Wschodzie oraz w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Poznaj konkurencję akcji Cisco:

Dzięki swojej różnorodnej działalności Cisco Systems jest obecna w kilku sektorach związanych z IT. Ponadto w niektórych sektorach firma stawia czoła większej lub mniejszej konkurencji ze strony innych dużych wyspecjalizowanych firm. Zanim zaczniesz spekulować na giełdzie online, dowiedz się, którzy konkurenci Cisco są najbardziej niebezpieczni. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat poniżej.

W dziedzinie urządzeń technologicznych i komunikacyjnych Cisco Systems zajmuje czwarte miejsce pod względem wysokości obrotów, zaraz po firmach Alcatel-Lucent, Allied Telesis, Allied Telesis i Avaya. Po piętach depczą jej Ericsson, Huawei, Juniper i Nokia.

W dziedzinie oprogramowania komputerowego Cisco zajmuje dopiero 14. miejsce w światowym rankingu. Wyprzedzają ją spółki Microsoft, Oracle oraz IBM, które są obecnie liderami, ale także inne firmy, takie jak HP, Adobe czy CA Technologies.

Wykonując analizę ważne jest, aby sprawdzić zmiany udziałów w rynku każdej z tych firm.

 

Sojusze strategiczne zawarte przez grupę Cisco:

                                        

Korzyści i mocne strony akcji Cisco jako instrumentu giełdowego:

Po pierwsze, można oczywiście podkreślić dobrą strategię ekspansji międzynarodowej, którą grupa realizuje od wielu lat. Dzięki tej strategii Cisco wprowadza obecnie na rynek swoje rozwiązania i produkty w wielu krajach. W ten sposób jest lepiej zabezpieczona przed zagrożeniami związanymi z lokalną recesją gospodarczą.

Grupa Cisco generuje również atrakcyjne marże i ma dobrą rentowność dzięki innej prowadzonej strategii, a mianowicie ekonomii skali. Oszczędności z niej wynikające skutkują mądrym i znacznym obniżeniem kosztów produkcji lub dostaw.

Poza dobrą dywersyfikacją geograficzną sprzedaży Cisco korzysta również z doskonałej dywersyfikacji swoich produktów i rozwiązań, co umożliwia jej obecność w wielu segmentach w swoim sektorze działalności i dotarcie do wysokiej jakości rynków.

Pozycja Cisco na tle konkurentów i sektora działalności jest oczywiście kolejną niezaprzeczalną zaletą tej akcji. Przypomnijmy, że Cisco jest obecnie liderem na rynku w swojej dziedzinie. Daje to jej wiele korzyści, w tym dużą siłę negocjacyjną z dostawcami i partnerami.

Kolejnym atutem Cisco jest duża popularność tej marki, którą zawdzięcza licznym innowacjom. Faktem jest, że grupa posiada szczególnie dobry dział badań i rozwoju, który umożliwia jej opracowywanie technologicznych i innowacyjnych produktów. Cisco skupia wysiłki przede wszystkim na testowaniu produktów o lepszej wartości długoterminowej.

Poza tym inwestorzy giełdowi doceniają również dobre wyniki finansowe i gospodarcze tej firmy, co ich uspokaja.

 

Wady i słabe strony akcji Cisco jako instrumentu giełdowego:

Chociaż istnieje ogromna szansa, że w nadchodzących latach grupa Cisco będzie się dobrze rozwijać, a zatem kurs jej akcji na giełdzie będzie rósł, należy również wziąć pod uwagę ewentualne wady tego papieru wartościowego i znać jego słabe strony, które mogą mieć negatywny wpływ na jego kurs. Oto lista głównych słabych stron tej firmy.

Po pierwsze, obecnie mamy do czynienia z redukcją sieci magazynowych, co oczywiście w dłuższej perspektywie może zaszkodzić działalności i rentowności firmy Cisco.

Szkoda również, że grupa nie jest szerzej obecna w dziedzinie technologii i rynków BPO, ponieważ inni światowi liderzy w tym sektorze mają już na nim ugruntowaną pozycję. Sytuacja ta może zatem doprowadzić do utraty udziału w rynku przez Cisco w perspektywie mniej lub bardziej długoterminowej.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie rodzaje produktów sprzedaje grupa Cisco?

Grupie Cisco udaje się wyróżnić na tle konkurencji dzięki różnorodności oferowanych na rynku produktów. Należą do nich oczywiście sprzęt sieciowy, Network Management, Cisco IOS i NX-OS, interfejsy, sieci pamięci masowych SAN, systemy transmisji bezprzewodowej, telewizja IP, IPTV, VoIP i centra danych. Dlatego też należy poznać i zbadać te segmenty podczas analiz tego aktywa.

Kiedy i jak spółka Cisco zadebiutowała na giełdzie?

Dniem pierwszej oferty publicznej spółki Cisco był 16 lutego 1990 roku. W ten sposób firma weszła na amerykański rynek Nasdaq, a konkretnie na Nasdaq Global Select Market po cenie 10 centów za akcję. Jednak debiut ten nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i porażka z tym związana doprowadziła do rezygnacji ówczesnego dyrektora generalnego Leonarda Bosacka.

Kim są główni, prywatni akcjonariusze Cisco?

Kapitał grupy Cisco należy częściowo do inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, w tym The Vanguard Group – 8,12%, Capital Research & Management – 6,24%, SSgA Funds Management – 4,50%, BlackRock Fund Advisors – 2,29%, Putnam – 2,11%, Wellington Management – 1,62%, T Rowe Price Associates – 1,50%, Northern Trust Investments – 1,46%, Geode Capital Management – 1,44% i Managed Account Advisors – 1,22%.

--- Reklama ---
Handluj akcjami Cisco!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.