Analiza nr 1

Jedną z najważniejszych informacji, które należy śledzić, jest strategia rozwoju wdrożona przez tę firmę. Wydaje się, że grupa prowadzi strategię zmierzającą do poprawy kluczowych sektorów swojej działalności oraz zwiększenia udziału w rynku, przychodów i ogólnej rentowności.

Analiza nr 2

Ponieważ konkurencja w tym sektorze działalności jest szczególnie duża i intensywna, należy zwracać szczególną uwagę na ogłoszenia i publikacje przeciwników grupy Beyond Meat. Wzrost liczby konkurentów na rynku może doprowadzić m.in. do zmniejszenia udziałów w rynku i marż zysku, chyba że spółka zdoła się zabezpieczyć używając proaktywnej strategii.

Analiza nr 3

Kolejnym ważnym elementem, który należy monitorować, są szczególnie istotne przepisy obowiązujące w tym sektorze działalności, ponieważ nieprzestrzeganie ustalonych zasad może mieć istotny wpływ na transakcje i wyniki finansowe tej grupy.

Analiza nr 4

Ponadto wiadomo, że rentowność Beyond Meat jest szczególnie wrażliwa na ryzyko kursowe. Ponieważ spółka generuje dużą część swoich przychodów na rynkach międzynarodowych, zmiany kursów walut mogą mieć bezpośredni wpływ na jej wyniki finansowe i konkurencyjność.

--- Reklama ---
Handluj akcjami Beyond Meat!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.

Ogólna prezentacja spółki Beyond Meat:

Przed rozpoczęciem wdrażania strategii inwestowania w akcje grupy Beyond Meat warto dobrze poznać tę grupę. Dlatego właśnie zachęcamy do poznania tej spółki czytając szczegółową prezentację oraz informacje dotyczące jej głównej działalności i źródeł dochodów.

Grupa Beyond Meat Inc. jest amerykańską firmą specjalizującą się w przemyśle spożywczym, oferującą przede wszystkim hamburgery roślinne. Firma podzieliła swoje różne produkty na różne kategorie, takie jak The Beyond Burger, Beyond Sausage, Beyond Beef Crumbles i Beyond Chicken Strips.

Produkty roślinne firmy są oparte na trzech głównych rodzajach mięsa: wołowinie, wieprzowinie i drobiu. Firma dostarcza m.in. cheeseburgery z pieczarkami i bekonem, Chef Spike’s Original Brat, makaron z pieczonym czosnkiem i kiełbaskami po włosku, Tacos z wołowiną Beyond oraz April Ross’ Butternut Squash Mac-N-Cheese (makaron z roślinnym mięsem, serem i dynią piżmową). Grupa sprzedaje również inne produkty, takie jak Beyond Spring Burger, Beyond Nacho Burger, Beyond Sausage Stuffed Peppers, Beyond Sausage Pasta Tuscan Style, Beyond Brat Breakfast Burrito, Beyond Beef Fiesta Power Bowl, Beyond Beef Nachos, Truffle Mac & Cheese Beyond Burger, Love & Lemons Guacamole Beyond Burger i Beyond Burger Tostada z marynowanym jarmużem.

Obecnie grupa Beyond Meat zatrudnia 472 osoby na całym świecie, głównie w Stanach Zjednoczonych.

 

Poznaj konkurencję akcji grupy Beyond Meat:

Grupa Beyond Meat działa w sektorze, w którym jest coraz większa konkurencja i dlatego należy dobrze poznać głównych graczy na tym rynku, z którymi ta firma bezpośrednio konkuruje. Poniżej przedstawiamy krótką prezentację najbardziej niebezpiecznych przeciwników firmy Beyond Meat i ich przedmioty działalności.

 

Sojusze strategiczne zawarte przez grupę Beyond Meat:

Poświęćmy teraz kilka chwil, aby dowiedzieć się, kim są najwięksi sojusznicy Beyond Meat i jakie partnerstwa pozwalają tej firmie przyspieszyć wzrost i rozwój. Przedstawiamy kilka przykładów ostatnich partnerstw podpisanych przez tę grupę.

 

Zalety:

Zalety akcji Beyond Meat i mocne tej strony tej firmy są następujące:

 

Wady

Wady i słabe strony akcji Beyond Meat są następujące:

Najczęściej zadawane pytania

Jak zmieniała się cena akcji Beyond Meat od momentu jej wprowadzenia na giełdę?

Od wprowadzenia na giełdę po cenie 25 dolarów za akcję kurs akcji Beyond Meat zyskał wiele punktów. Na początku 2020 roku akcje te były notowane za około 110 dolarów, tj. czterokrotnie więcej od ceny początkowej, pomimo regularnych gwałtownych korekt zniżkowych.

Czy można handlować akcjami Beyond Meat w Polsce?

O ile znalezienie na giełdzie produktu inwestycyjnego umożliwiającego zakup akcji Beyond Meat w Polsce jest dosyć trudne, można jednak zarabiać na jej akcjach i ich zmienności inwestując w ich kurs za pomocą kontraktów CFD. Kontrakty te są oferowane przez brokerów internetowych autoryzowanych w Polsce, którzy mają w swojej ofercie akcje międzynarodowe, m.in. firm amerykańskich.

Kiedy spółka Beyond Meat weszła na giełdę?

Spółka Beyond Meat weszła częściowo na giełdę w kwietniu 2019 r. z akcjami o wartości prawie 180 mln USD, zwiększając tym samym swoją całkowitą kapitalizację rynkową do 3,8 mld USD. Firma Beyond Meat osiągała wtedy obroty w wysokości 87,9 mln dolarów przy rocznych stratach prawie 30 mln dolarów.

--- Reklama ---
Handluj akcjami Beyond Meat!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.