BARRICK GOLD

Kurs akcji Barrick Gold - analiza ceny na giełdzie

--- Ogłoszenie ---
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.
 
Wykres dostarczony przez TradingView

Surowce takie jak złoto i ropa naftowa siłą rzeczy przyciągają wielu inwestorów. Istnieje jednak możliwość pośredniego spekulowania na tych surowcach poprzez rynek akcji, obstawiając papiery wartościowe spółek powiązanych z tym sektorem. Tak jest w przypadku przedstawianej w tym artykule akcji Barrick Gold, która jest jedną z najbardziej znanych spółek w sektorze złota. Poznaj jej kurs na żywo oraz istotne informacje, które musisz wiedzieć zanim zaczniesz nimi handlować.

Elementy, które mogą mieć wpływ na kurs tego aktywa:

Analiza nr 1

Należy rzecz jasna monitorować wszystkie projekty poszukiwawcze prowadzone obecnie przez grupę Barrick Gold. Każde odkrycie nowej kopalni będzie stanowiło dla firmy dodatkowe źródło przychodów.

Analiza nr 2

Trzeba również dokładnie śledzić wysiłki i rozwiązania wprowadzone przez grupę w celu zwiększenia poszanowania środowiska. Jest to jeden z głównych celów Barrick Gold na najbliższe lata.

Analiza nr 3

Grupa Barrick Gold realizuje również strategię intensywnej dystrybucji swoich produktów na całym świecie. Zamierza wykorzystać rynek odsprzedaży w celu znacznego zwiększenia rentowności.

Analiza nr 4

Oczywiście należy również ściśle monitorować rynek surowców oraz wahania ceny złota, która od kilku lat jest wyjątkowo niestabilna.

Analiza nr 5

Równolegle z wysiłkami firmy na rzecz poprawy poszanowania środowiska warto monitorować prawdopodobne zaostrzenie przepisów krajowych.

Analiza nr 6

Ponadto działalności Barrick Gold w zakresie sprzedaży złota i metali szlachetnych może zagrażać wzrost wykorzystania kamieni zastępczych, które są coraz bardziej popularne wśród społeczeństwa.

--- Ogłoszenie ---
Handluj akcjami Barrick Gold!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Handel CFD z Plus500

Ogólna prezentacja spółki Barrick Gold

Grupa Barrick Gold Corporation jest obecnie jednym z wiodących światowych producentów czystego złota. Wysokość jej obrotów zależy od strefy geograficznej prowadzonej działalności.

Większość zysków generuje w Ameryce Północnej, gdzie produkcja wynosi 2,96 mln uncji rocznie. Kolejnymi źródłami przychodów są Australia i Afryka produkujące 1,35 mln uncji rocznie, a następnie Ameryka Łacińska produkująca 646 tysięcy uncji rocznie.

Kurs akcji Barrick Gold - analiza ceny na giełdzie
--- Ogłoszenie ---
Handluj akcjami Barrick Gold!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Handel CFD z Plus500
Korzyści i mocne strony akcji Barrick Gold jako instrumentu giełdowego

Po pierwsze, niezaprzeczalną zaletą jest to, że grupa Barrick Gold ma geograficznie dobrze ugruntowaną pozycję na całym świecie. Spółka wydobywa obecnie złoża i opracowuje innowacyjne projekty poszukiwawcze i rozwojowe na wszystkich kontynentach.

Aby sprostać popytowi na rynku grupa może oczywiście liczyć na swoich licznych pracowników, ponieważ Barrick Gold zatrudnia na dzień dzisiejszy ponad 20.000 osób na całym świecie.

Ponadto grupa Barrick Gold uspokaja inwestorów dzięki swoim rezerwom złota. Szacuje się, że jej rezerwy minerałów wynoszą obecnie prawdopodobnie aż 130 milionów uncji.

Grupa Barrick Gold wydaje również dużo pieniędzy na ochronę środowiska. W czasach, gdy ochrona planety i środowiska naturalnego są jednym z ważniejszych globalnych problemów, takie działanie wzmacnia dobry wizerunek marki tej firmy.

Ponadto widać, że grupa Barrick Gold stara się osiągnąć rozgłos. Przykładem może być zainstalowanie najwyższej na świecie turbiny wiatrowej, która stoi w kopalni w Veladero w Argentynie na wysokości ponad 4200 metrów.

Firma uspokaja również analityków i inwestorów swoją zdolnością do realizacji kwot produkcji złota. Wyczyn ten osiągnięto dzięki bardzo dobrze przemyślanej strategii operacyjnej, którą grupa realizuje od kilku lat.

Ponadto grupa Barrick Gold inwestuje dużo pieniędzy w technologię, ekspansję i poszukiwania, aby w dalszym ciągu maksymalizować zyski. Dzięki tym staraniom zdobywa coraz większe zaufanie akcjonariuszy.

Wady i słabe strony akcji Barrick Gold jako instrumentu giełdowego

Po pierwsze, pomimo wysiłków ze strony grupy Barrick Gold mających na celu poprawę wizerunku z ekologicznego punktu widzenia, grupa nadal jest bardzo ostro krytykowana przez ekologów z całego świata, którzy oskarżają przedsiębiorstwo o uwalnianie do środowiska bardzo toksycznych substancji, takich jak cyjanek, rtęć i inne metale ciężkie, co powoduje znaczne szkody dla ekologii, ale także liczne przypadki zatrucia u ludzi.

W przedmiocie wizerunku korporacyjnego grupy Barrick Gold można również wspomnieć o zarzutach wystosowanych wobec kopalni złota Porgera, które miały bardzo negatywny wpływ na firmę. Spółka została wyłączona z The Government Pension Fund of Norway, który jest jednym z największych państwowych funduszy na świecie. Oczywistym jest, że powyższe wyłączenie pociągnęło za sobą konsekwencje finansowe dla grupy.

Jeśli uznasz, że powyższych wad jest mniej niż zalet tej akcji, pamiętaj, że są one poważne i uwzględnij je podczas opracowywania strategii inwestowania w kurs akcji Barrick Gold.

Podane tu informacje mają jedynie charakter orientacyjny i nie mogą być wykorzystywane bez przeprowadzenia dokładnej analizy fundamentalnej tego papieru wartościowego, uwzględniającej w szczególności dane zewnętrzne, przyszłe publikacje i wszelkie aktualności fundamentalne, które mogą zmienić te mocne i słabe strony lub uczynić je bardziej lub mniej uciążliwymi. Przedmiotowe informacje nie stanowią w żadnym wypadku rekomendacji do celów przeprowadzania transakcji.

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest obecna kapitalizacja rynkowa spółki Barrick Gold?

W lutym 2020 roku kapitalizacja rynkowa spółki Barrick Gold wynosiła ok. 35.012 mln USD. Warto również zauważyć, że w roku obrotowym 2019 firma osiągnęła obroty rzędu 9.717 mln USD. W tym samym roku jej wynik netto wyniósł 3.969 mln USD. Możesz oczywiście śledzić te wyniki na stronie internetowej swojego brokera lub na stronie internetowej tej firmy.

Kim są główni prywatni akcjonariusze spółki Barrick Gold?

W połowie 2020 roku akcjonariuszami spółki Barrick Gold byli: Capital Research & Management – 5,60%, Van Eck Associates – 4,78%, Fidelity Management & Research – 4,72%, BlackRock Investment Management – 3,19%, Fidelity Asset Management – 3,05%, First Eagle Investment Management – 2,70%, The Vanguard Group – 2,67%, Flossbach Von Storch – 2,60%, Capital Research & Management WI – 2,33% i Boston Partners Global Investors – 1,97%.

--- Ogłoszenie ---
Handluj akcjami Barrick Gold!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Handel CFD z Plus500