ACTIVISION BLIZZARD

Kurs akcji Activision Blizzard - analiza ceny na gieldzie

--- Reklama ---
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy.
 
Wykres dostarczony przez TradingView

Jedną z najnowszych i najciekawszych amerykańskich akcji są akcje grupy Activision Blizzard, którą szczegółowo przedstawimy poniżej. W szczegółowej karcie informacyjnej poniżej znajdziesz informacje na temat działalności tej grupy, jak również dane giełdowe, które warto znać, takie jak bieżące i historyczne notowania.  

Elementy, które mogą mieć wpływ na kurs tego aktywa:

Analiza nr 1

Mimo iż grupa zaczyna tracić swój udział w rynku w sektorze gier wideo, wydaje się być zdolna do odbicia się w inny sposób rozwijając działalność w powiązanych sektorach. Takim przykładem był niedawno film Warcraft: Początek. Dowodzi on, że firma może z łatwością wykorzystać swoje udane licencje do dywersyfikacji w innych mediach i w ten sposób wygenerować dodatkowe przychody w celu zrównoważenia potencjalnych spadków w innych sektorach działalności.

Analiza nr 2

Podczas gdy rynek gier na konsole i komputery doświadcza obecnie nieznacznego spadku, odwrotnie jest w przypadku gier online na smartfony, na które popyt znacznie wzrósł. Wydaje się, że grupa Activision Blizzard zauważyła możliwość dywersyfikacji źródeł przychodów i zrobiła już kilka gier na telefony komórkowe.

Analiza nr 3

Activision Blizzard jest już dojrzałą grupą, opierającą ekspansję m.in. na przejmowaniu mniejszych firm.

Analiza nr 4

Jednak w najbliższych latach jednym z głównych wyzwań dla Activision Blizzard będzie utrzymanie fanów. Niestety grupa już mocno rozczarowała część fanów z powodu zbyt długich terminów premier pożądanych gier czy innych potknięć. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że jeśli zjawisko się utrzyma, uderzy to negatywnie w wizerunek marki tej firmy.

Analiza nr 5

Zyski mogą również ograniczać rosnące koszty produkcji niektórych gier tworzonych przez grupę Activision Blizzard, ponieważ narzucają one odpowiednią cenę odsprzedaży, którą klienci często uważają za zbyt wysoką.

Analiza nr 6

Ponadto grupa jest narażona na piractwo komputerowe niektórych swoich gier, z uwagi na coraz lepsze techniki, i w związku z tym odnotowuje coraz większe straty.

--- Reklama ---
Handluj akcjami Activision Blizzard!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Handel CFD z Plus500

Ogólna prezentacja spółki Activision Blizzard:

Grupa Activision Blizzard jest obecnie jednym z największych twórców i wydawców interaktywnych gier wideo oraz oprogramowania na konsole i komputery.

Większość obrotu generuje z wydawania gier, przy czym przede wszystkim ze sprzedaży produktów, a w drugiej kolejności ze sprzedaży abonamentów i licencji. Grupa wydała gry Call of Duty i Warcraft.

Activision Blizzard generuje większość swoich obrotów w Ameryce Północnej i w Europie.

 

Poznaj konkurencję akcji Activision Blizzard:

Świat gier wideo stale się rozwija umożliwiając innowacyjnym firmom, takim jak Activision Blizzard, odniesienie sukcesu pomimo istnienia konkurencji. Konkurencja ta jest jednak szczególnie silna, co sprawia, że grupa Activision Blizzard musi nieustannie walczyć o zdobycie udziału i utrzymanie go na rynku. Aby dobrze wykonać analizy fundamentalne kursu akcji Activision Blizzard polecamy poznać głównych twórców i dystrybutorów gier wideo, czyli bezpośrednich konkurentów tej firmy, których przedstawimy poniżej.

 

Sojusze strategiczne zawarte przez grupę Activision Blizzard:

Na zakończenie artykułu przedstawiamy kilka ważnych partnerstw zawartych ostatnio przez Activision Blizzard.

 

Korzyści i mocne strony akcji Activision Blizzard jako instrumentu giełdowego:

Przede wszystkim grupa Activision Blizzard ma bardzo dobrą pozycję na globalnym rynku w swoim sektorze działalności. Jest obecnie jednym ze światowych liderów na rynku gier komputerowych posiadając 5,8% udziału w rynku, który co roku odnotowuje wzrost o około 1,4%, co według prognoz powinno trwać przynajmniej do 2020 roku.

Grupa posiada również lojalnych klientów. Przykładowo Activision Blizzard organizuje co roku doroczną konwencję w całości poświęconą jej grom i produktom pochodnym, która przyciągają graczy z całego świata, a bilety na nią wyprzedają się w ciągu zaledwie kilku minut. Taki napływ gości świadczy więc o zainteresowaniu szerokiego grona odbiorców tą firmą oraz o sile obecnego i przyszłego popytu. Stanowi to gwarancję długoterminowej lojalności i przyszłej sprzedaży, ponieważ niektóre gry są bardzo oczekiwane przez fanów.

Grupa Activision Blizzard zbudowała solidną reputację przede wszystkim dzięki pielęgnowanej od lat jakości relacji z klientami. Stara się, aby czas oczekiwania na odpowiedź na pytanie zadane online był ograniczony do minimum. W tym celu stworzyła kilka systemów śledzenia i oceny jakości usług swoich pracowników i doradców, dzięki czemu jest w stanie poprawić ich wyniki w zakresie zdolności reagowania. A wiadomo, że gracze nie lubią czekać, gdy nie są w stanie zainstalować lub uruchomić nowej gry lub gdy utknęli w grze. Przywiązywanie wagi do satysfakcji klientów jest prawdziwym plusem dla wizerunku firmy.

Co więcej, grupa Activision Blizzard może również liczyć na prawa własności intelektualnej, które przynoszą pożytki dzięki różnym franczyzom. Grupa rozwinęła i edytowała gry, które stały się prawdziwymi must-have dla entuzjastów, takie jak World of Warcraft czy Diablo. Możemy więc stwierdzić, że grupa posiada realną zdolność do tworzenia uzależniających gier, które z dużym prawdopodobieństwem odniosą ogromny sukces wśród graczy na całym świecie.

 

Wady i słabe strony akcji Activision Blizzard jako instrumentu giełdowego:

Po pierwsze, chociaż konkurencja w płatnych grach pozostaje stosunkowo ograniczona, a pozycja lidera grupy Activision Blizzard w niektórych segmentach pozostaje nienaruszona, wynikom spółki coraz bardziej zagraża inna forma konkurencji. Chodzi oczywiście o darmowe lub tanie gry opracowywane przez niezależnych programistów, które przyciągają coraz więcej graczy na całym świecie. W wyniku wzrostu liczby darmowych lub tanich gier liczba abonentów grupy Activision Blizzard może w najbliższych latach drastycznie spaść. Firmie może być bardzo trudno się wypozycjonować w tym rodzaju gier lub obniżać ich ceny ze względu na wysokie koszty rozwoju niektórych licencji.

Niektórzy analitycy z sektora gier wideo wyjaśniają również, że grupa Activision Blizzard może wkrótce ponieść konsekwencje braku nowych wersji swoich flagowych produktów, na których opiera się od wielu lat. Z niektórych licencji, które są nadal rentowne, spółka korzysta od ponad 20 lat i powoli przestaną przynosić zyski. Na tę chwilę Activision Blizzard nie ogłosiła jednak jeszcze żadnych prawdziwych nowości, które mogłyby zakłócić rynek, jak było w przypadku niektórych z jej starszych gier. W przypadku braku nowej wersji czy nowego hitu w branży gier grupa może więc stracić część swoich graczy, nawet tych najbardziej lojalnych, których uwiodą konkurencyjne gry oferujące coś nowego. Dotyczy to również szybkości wprowadzania na rynek nowych gier grupy lub nowych części jej głównych licencji. Bardzo często mija kilka lat między zakończeniem jednej części a wydaniem następnej, co może sprawić, że fani stracą cierpliwość i ponownie zaczną grać w konkurencyjne gry. Należy pamiętać, że rekordowy czas oczekiwania pomiędzy dwoma grami z tej samej sagi wyniósł 8 lat i dotyczył przejścia z Diablo II do Diablo III.

--- Reklama ---
Handluj akcjami Activision Blizzard!
76,4% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty na handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Handel CFD z Plus500